Aktuality 2011

UNIKÁTNÍ TKANINA V PROSTORU. EVA DAMBORSKÁ

Umělecká tkanina, ručně tkaná tapiserie, či textilní grafika jsou doménou výtvarnice, která bude na jaře vystavovat ve Slezskoostravské galerii.
Eva Damborská působí v Ostravě, ale textilní tvorbu vystudovala na Akademii výtvarných umění ve Vroclavi. Možná i proto je v Polsku známější a úspěšnější než v České republice. Doma její tvorbu proslavilo studio krátkého filmu Prométheus, ve kterém pracovala jako výtvarnice.
Účastnila se snad stovky individuálních i kolektivních výstav a za svou práci získala řadu mezinárodních ocenění. Při vytváření svých textilních obrazů či objektů využívá celou řadu materiálů od vlny, juty, lnu přes gázu, drát či celofán nebo vlastnoručně vyrobený papír.
Průřez její dosavadní tvorbou si můžete prohlédnout v galerii ve slezskoostravské radnici vedle Sýkorova mostu od 24. března do 8. května.
 

« zpět na přehled


Aktuality

Vernisáž výstavy Figura z pěti zemí II

 Ve čtvrtek 12. června 2025 byla slavnostně zahájena výstava Figura z pěti zemí.   více

Pozvánka na vernisáž výstavy Figura z pěti zemí

Přijměte pozvání na slavnostní zahájení výstavy FIGURA Z PĚTI ZEMÍ II, která se uskuteční ve Slezskoostravské galerii, Těšínská 138/35, Slezská Ostrava ve čtvrtek 12. června 2025 v 16:00 hodin.  více

Vernisáž výstavy Proměny života autorky Lenky Kovalové

Ve středu 16. dubna 2025 proběhlo slavnostní zahájení výstavy PROMĚNY ŽIVOTA autorky Lenky Kovalové.    více

Pozvánka na komentovanou prohlídku

Pro ty z Vás, kteří jste se nemohli zúčastnit včerejší vernisáže výstavy PROMĚNY ŽIVOTA autorky Lenky Kovalové, je tady jedinečná příležitost setkat se s autorkou osobně při komentované prohlídce.  více